Реклама
Новости

Погледнете каков „ѕвер“ и купи милионерот на пејачката од Македонија – ѝ го пратил Господ, вели таа!

„ Господ ми испрати човек на кој сум му благодарна“

Реклама

Познатата фолк-пејачка со потекло од Македонија, Надица Адемов, ужива во љубовта со милионерот од Германија.

Пејачката е во блажена состојба и наскоро треба да се оствари во улога на мајка, а на социјалните мрежи редовно објавува фотографии.

И додека Надица важи за една од најпознатите и омилените фолк-пејачки во регионот, за нејзиното момче не се знае многу.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Она што е познато и за што медиумите често пишувале, дека станува збор за нејзин поранешен бизнис партнер.

Маркетинг

Фото: Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Тој е неверојатно богат човек, а врската ја започнале по три години познанство, на едно заедничко деловно патување.

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Тие на почетокот ја криеја нивната врска од јавноста, но откако љубовта помеѓу нив стана сериозна, решија да ја откријат.

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Она што сега го пренесуваат медиумите, е тоа дека Надица деновиве била забележана во бесна кола како се вози низ Белград.

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Таа објави и фотографија од внатрешноста на автомобилот, а како што пренесува српскиот Курир, во прашање е автомобил од 70.000 евра.

Инаку, Надица некаде на почетокот на ноември треба да се оствари во улога на мајка, а бидејќи нејзиниот партнер живее во Берлин, таа веќе почнала да учи јазик бидејќи постои можност да се пресели кај него.

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Таа во една пригода отворено зборуваше и за неговото богатство, што е често тема во медиумите, па изјави:

„Фала му на Бога што имам човек за кој не мора да мислам за иднината, туку тој мисли за иднината, не само финансиски туку целосно. Мислам дека таков човек навистина заслужив, толку години работев и се намачив така што Бог ми испрати човек на кого сум му благодарна“, изјави Надица во една пригода за „Гранд.онлајн“.

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Фото: Инстаграм/ Надица Адемов

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button