Погледнете каква убавица е девојката што му го украде срцето на ПОРТПАРОЛОТ на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ ја запроси својата девојка Соња

Фото: Фејсбук

Младиот политичар од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, често го гледаме во медиумите, но неговиот приватен живот, впрочем како и многу негови колеги од партијата, се труди да го сокрие далеку од очите на јавноста. Сепак неговата врска со убавата струмичанка Соња Тодорова веќе од првиот момент привлекува внимание, а оние што добро ги познаваат за нив велат дека се совршен пар.

Но секако дека сите беа изненадени откако портпаролот на најголемата опозициска партија реши да ја запроси.

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

И тоа на неговиот роденден.

Фото: Инстаграм

Имено, Димче на својот роденден ја побара раката на својата сакана, а среќната вест Соња ја сподели на Инстаграм.

„Роденденски подарок за мене или за него? За двајцата! До вечноста, љубов моја“, напиша Соња на својот профил на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм

Фотографија на која ја држи Соња за рака со вереничкиот прстен објави и Димче, а под неа напиша:

„Доста беше, до вечноста!“

Соња објави и фотографија на која нејзиниот иден сопруг дува во роденденските свеќички, а на фотографијата ја напиша следната порака:

„Среќен роденден љубов моја. Ти посакувам многу здравје и среќа, а желбите веќе ни се остварија“, му порача Соња на саканиот.

Фото: Инстаграм

Вчера и пратеникот и портпарол на СДСМ, Коста Костадинов објави дека ја запросил својата девојка, Марија.

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Инаку, Соња по потекло е од Струмица, но веќе неколку години живее и работи во Скопје во областа на маркетингот.

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Арсовски има 29 години и пред да стане портпарол, беше потпретседател на подмладокот на партијата.

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Тие се заедно веќе неколку години, а на социјалните мрежи не ретко објавуваат заеднички фотографии.

Некои од нив погледнете во продолжение…

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Инстаграм

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Соња Тодорова

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

Фото: Фејсбук/ Димса Арсовски

(Visited 5.607 times, 1 visits today)