Погледнете го подарокот што го доби Јелена Карлеуша

Познатата пејачка не ги заборава и домашните дизајнери

Иако Јелена Карлеуша најчесто можеме да ја видиме во скапоцени креации на најпознатите светски дизајнери, таа мошне ги цени и дизајнерите и брендовите од овие простори кои создаваат мода која е достојна да застане рамо до рамо со најпознатите брендови.

Таа деновиве доби преубава чанта од брендот „Mihano Momosa“ од колекцијата „Bridal 2019“. Во прашање е релативно нов моден бренд зад кој стои младиот српски моден креатор Михаило Анушиќ.

Воодушевена од спцеијалниот подарок Јелена веднаш се пофали на Инстаграм. „Се заљубив. А уште не ми е роденден! Така е, јас сум супердевојка а супердевојките летаат! Ти благодарам мој пријателе, Михано Момоса, ти заслужуваш светска слава, порача пејачката.

 

Инаку, малата чантичка во нежна розова нијанса навистина изгледа симпатично и преставува совршен моден додаток.

Facebook Comments
(Visited 1.214 times, 1 visits today)