Погледнете го ова необично издание на Спенџарска во кое доминираат неочекувани бои

Јелена Спенџарска во едно од најубавите изданија

Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска

Познатата водителка Јелена Спенџарска во последно време многу често не воодушевува со своите модни комбинации, а така беше и со ова нејзино издание.

Имено, таа реши да си поигра со оваа смела боја и избра шик панталони и преубава блуска со која го истакна виткото тело, а целото издание го зачини со шик високи потпетици во две нијанси и кармин во темно црвена боја.

Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска

Нејзините фанови се воодушевени од ова издание, па следеа бројни коментари на сметка на нејзиниот префинет дамски изглед на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска

Инаку виолетовите нијанси се вистински хит веќе неколку сезони, а Јелена очигледно знае како да ги носи. Во продолжение погледнете уште неколку нејзини шик изданија за кои сме сигурни дека ќе ви се допаднат.

Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска
Фото: Инстаграм/ Јелена Спенџарска

Од еден до десет, со колку би го оцениле стилот на Јелена?

Facebook Comments
(Visited 315 times, 1 visits today)