Реклама
Наши ѕвезди

Погледнете во каков раскош живее нашата позната фолкерка – луксузен и топол дом што одзема здив

Еве каде пејачката го минува слободното време

Реклама

Познатата фолк-пејачка Сузана Гавазова мислеше дури и на најситните детали кога го средуваше својот нов семеен дом.

Пејачката Сузана Гавазова ужива во складниот брак со Јасмин Курузовиќ со кого има две ќерки, Емили и Селена.

Сузана и Јасмин се во брак десетина години, а по свадбата во Шведска, тие во 2014 направија голема веселба и во Струмица.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Познатиот пар пред неколку години реши од Шведска да се врати во Македонија, а од неодамна се вселија во нивната нова куќа.

Маркетинг

Стаунува збор за раскошна куќа направена во близина на Дојранското Езеро која пејачката ја среди по свој вкус.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Како што може да се забележи од објавите на Гавазова на нејзиниот профил на Инстаграм, на пејачката и било важно домот да биде прилагоден за целото семејство, па не претерувала со деталите.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Нивниот дом е поприлично простран и удобен, во кој преовладува модерен мебел, а благодарение на фотографиите и снимките што познатата пејачка ги објавува на својот профил на социјалните мрежи можеме да видиме дека во дневниот престој преовладува просторна светла гарнитура.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Пејачката мислела на сите детали, па така големите дрвени полици на ѕидот се украсени со најразлични украси.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Во целиот дом во генерално доминираат светли тонови, а Гавазова посебно внимание посветила и во уредувањето на кујната.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Покрај модерните елементи во кујната има и голема трпезариска маса, а пејачката неодамна го покажа и погледот од нејзината тераса.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Сепак, централно место за уживање на целото семејство претставува големиот базен што го имаат во дворот.

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Пејачката тука често се фотографира и сликите ги објавува на Инстаграм, а како изгледа додека го прави тоа, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Фото: Инстаграм/ Сузана Гавазова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button