Реклама
Наши ѕвезди

Погледнете во каков раскош живее Милош Биковиќ со семејството во Москва – поглед вреден милиони!

Познатиот актер живее во самиот центар на градот

Реклама

Фотографијата ги воодушеви сите

Ивана Малиќ, избраничката на Милош Биковиќ, покажа како изгледа нивниот дом во Русија и ги воодушеви сите.

Имено, убавата адвокатка од Црна Гора на својот профил на Инстаграм објави фотографија од која можеме да заклучиме дека познатиот пар и нивниот наследник, малиот Василиј, живеат во самиот центар на Москва, и тоа во близина на православниот храм, Храмот на Василија Блажениот, пред кој се наоѓа огромен плоштад.

Маркетинг

Ова место е едно од омилените за фотографирање на туристите, а како изгледа од терасата на Ивана и Милош погледнете во продолжение.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Ивана Малиќ

Ивана направи слика со која поаѓа како изгледа погледот од терасата со високо столбови и заштитно стакло.

„Сезоната на терасите во Москва официјално отворена“, напиша таа.

Фото: Инстаграм/ Ивана Малиќ

Потсетуваме, шармантниот актер Милош Биковиќ во една пригода откри интересна информација за неговото потекло.

Принтскрин/ Јутјуб

Имено, тој тогаш откри дека има потекло од Македонија, односно дека неговиот дедо по татко е од Берово, и дека нивното презиме порано било Биковски. Презимето го промениле поради барањето на Тито – сите оние кои се декларираат како Срби и живеат во Србија да си го променат презимето, изјави Милош тогаш.

Фото: Инстаграм/ Ивана Малиќ

Фото: Инстаграм/ Ивана Малиќ

Фото: Инстаграм/ Ивана Малиќ

Фото: Инстаграм/ Ивана Малиќ

Фото: Инстаграм/ Ивана Малиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button