Плaчeњe и coлзи во Ѕвездите на Гранд – кога и го кажа ова, таа веднаш го напушти снимањето. А неодамна остана и без својата мајка

Замина во соблекувалната и почна да плaчe

Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ

Џабе Вики Миљковиќ му готвеше на Босанец за време на короната која тој нема милост кон неа! За време на една расправа, Босанец и кажал на Вики дека ги расипува нејзините кандидати на кои им е ментор како што тоа го направила и со својот сопруг Драган Ташковиќ Ташке.

Кога го изговорил тоа, како што пишуваат медиумите, веднаш настанал молк во студиото, а се прекинало и снимањето затоа што Вики се paсплакaлa заради неговите зборови.

„Вики, ти не знаеш да го подготвиш твојот кандидат, а го расипа и Ташке. Почна да уништуваш одлични Гранд кандидати“, изјави Босанец и ја доведе Вики до солзи.

Фото: Принтскрин

Толку беше напнато и непријатно по таа изјава на Босанец што Вики мораше да го замоли Саша Поповиќ за пауза, а потоа замина во шминкерницата и почнала да плаче. Тогаш Снежана Ѓуриѓиќ дошла кај неа и се обидела да ја утеши со зборовите дека Босанец се шегувал и дека сигурно не го мислел тоа сериозно. Дури по половина час на Вики и било подобро, успеала да се прибере, па се вратила кај колегите и веднаш му кажала на Босанец дека воопшто не е во ред со неа, па ни со било кој друг, да разговара на таков начин.

Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ

Нејзиниот колега тогаш видел колку е часот, но и Снежана му кажала дека Вики плaчeла, па и се извинил и пред сите и кажал дека во иднина ќе води сметка како и се обраќа. До крајот на емисијата тие речиси и да не комуницирале меѓусебно, а кога имале пауза за ручек, Вики едно време го игнорирала, бидејќи сериозно ја навреди неговиот коментар. Босанец го прашал Поповиќ тој момент да го исфрлат во монтажа, но Вики кажала дека нема потреба, дека треба да се емитува и сите да го слушнат неговото излагање, пишуваат медиумите, а извор кој бил на лице место вели:

„Вики сега е малку поемотивна од порано, бидејќи сите знаете дека ја изгуби својата мајка и колку и да изгледа убаво, сепак сето тоа и причинува голема боли и многу малку и фали да се расплачe“ вели изворот за „Ало.рс“.

Фото: Принтскрин

Инаку, Вики пред два месеци остана без својата мајка, Зорка, која го изгуби животот по долга и тешка болест.

Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ

Вики тогаш ја сподели оваа тажната вест на Инстаграм и откри колку и е тешко заради загубата.

Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ

Таа е родена во Ниш, каде што порасна, а таму живееше и нејзината мајка со која беше многу приврзана.

Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ

„Оваа болка не може да се опише со зборови. Оваа празнина веќе толку брзо се всели во душата, се залепи до срцето. Па сега притиска и не пушта. И толку многу солзи. И толку многу слики од минатото во исто време. Мајка ЕДНА И ЕДИНСТВЕНА“ – напиша Вики.

Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ
Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ
Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ
Фото: Инстаграм/ Вики Миљковиќ

Извор: Ало.рс, Гламур

Facebook Comments
(Visited 2.887 times, 1 visits today)