Пејачот Мик Џегер пред месец и пол имаше операција на срце, а сега во осмата деценија од животот, танцува како младич

Видеото што го објави фронтменот на „Roling Stones” Мик Џегер стана вистински хит на интернет

Мик Џегер (76), кој имаше операција на срцето на почетокот на април, целосно закрепна од операцијата и продолжи со своите секојдневни обврски. Пејачот на легендарниот бенд „The Rolling Stones” на Инстаграм објави кратко видео на кое се гледа како вежба кореографија.

Мик, кој е во осмата деценија од животот, танцува како младич. Видеото стана вистински хит на интернет, а само на Инстаграм го видеа повеќе од 500.000 корисници на оваа популарна социјална мрежа и тоа за само 10 часа.

 

Facebook Comments
(Visited 19 times, 1 visits today)