Пејачката се разведе, а синот остана кај таткото – Пријовиќ во солзи, ИСПОВЕДТА на оваа мајка никого не остави рамнодушен!

Александра Пријовиќ искрено за бракот и родителството

Фото: Принтскрин

Таа е загрижена заради епидемијата со вирусот корона, но не е загрижена толку за состојбата на естрадата, колку со размислувањето околу здравјето на блиските. Таа во интервју за Курир Старс откри дека нејзиниот сопруг е тој што финансиски заработува овие месец, па затоа не размислува да ја спушти цената на својот настап.

За време на паузата предизвикана од короната, таа ужива со семејството и пријателите, но и да работи на својот албум, во кој како што вели, нема да има дует со Лепа Брена.

Уживам во секој момент во нашиот мир дома и во дружењето со семејството и пријателите. Кај нас секогаш има некое добро јадење, за кое во главно е задолжен Филип, така што пријателите сакаат да дојдат кај нас.

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

„Шопинг сакам како и секоја жена, но во последните месеци не сум баш толку активна како и порано“.

Фото: Принтскрин

Што се однесува до тоа, дали планираат уште едно бебе, Пријовиќ откри дека не размислуваат за тоа бидејќи тоа не се планира, а на прашањето што би направила да се најде на местото на нејзината колешка Тања Савиќ, која се соочи со големи проблеми откако нејзиниот сопруг ги однесе нивните деца во Австралија, Пријовиќ вели:

„Јас сум сигурна дека избрав партнер со кој не може тоа да ми се случи. Филип е свесен што значи мајката за едно дете и никогаш не би дозволил нешто такво да му се случи. На децата им се потребни и двата родители, без разлика на тоа дали нивните патишта ќе се разделат“, вели таа.

Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Семејството за неа е светиња!

Инаку, познато е дека Пријовиќ заради нејзиното минато, е многу чувствителна кога е семејството во прашање. Тоа можевме да ги видиме и во една емисија кога натпрварувачката Снежана Босаниќ ја испеа песната „На тебе мајко мислите ти летаат“, а Александра тогаш толку многу се расплака пред камерите што остана без маскара.

Фото: Принтскрин

Снежана тогаш ја раскажа приказната како нејзиниот син ја пријавил за натпреварот, но и својата цела тажна животна приказна заради што сите во студиото пуштија горки солзи, а најмногу Пријовиќ.

Фото: Принтскрин

Снежана порано живеела во Тузла, а потоа се омажила во друг брак и од тој брак добила син.

Фото: Принтскрин

Но по шест години се развела од сопругот, а потоа по втор пат се омажила, додека нејзиниот син отишол да живее кај таткото и ја посетувал само за време на распустот.

Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин

Познатата фолкерка кога ја слушна приказната не можеше да ги сопре солзите и одвај собра сила на крај за да го искоментира нејзиниот настап.

Фото: Принтскрин
Фото: Принтскрин
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ
Фото: Инстаграм/ Александра Пријовиќ

Извор: Курир Старс, Гламур

(Visited 9.115 times, 1 visits today)