Реклама
Наши ѕвезди

Пејачката од Македонија одвај се спаси во Дубаи, па го „запали“ интернетот со своето разголено издание

По дождот доаѓа сонце

Реклама

Предизвика лавина од реакции со новите фотографии

По шокантните фотки од невремето, пејачката од Македонија со албанско потекло повторно предизвика лавина од реакции.

Популарната пејачка Аделина Тахири Марков веќе неколку дена заедно со сопругот и нивниот син ужива во Дубаи.

Маркетинг

Тие таму го прославија Рамазан Бајрам, но и ги затекна големото невреме што го зафати ова место. Објавите на пејачката тогаш ги шокираа фановите бидејќи од лице место го пренесе сиот тој ужас што се случуваше во овие моменти во Дубаи кога собите и хотелите беа поплавени, како и улиците, аеродромот, а патниците и туристите заглавени и загрижени за своите животи.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Но по страшните поплави ситуацијата полека се враќа во нормала, а тоа може да се забележи и од нејзините најнови објави.

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Имено, Аделина овој пат привлече голем внимание со нејзината најнова фотографија на која позираше во костим за капење.

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Пејачката сега повторно ужива во Дубаи

Имено, познатата пејачка овој пат позираше на плажа, а костимот што го носеше ги воодушеви како мажите, така и жените меѓу нејзините фанови.

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Аделина која важи за една од најкоментираните пејачки од Македонија во розовиот пејач, за оваа пригода избра едноделен костим за капење со големи отвори и интересен животински дезен, а позираше на провокативен начин така што во преден план ги истакна своите раскошни облини и предизвика лавина од реакции.

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

На комплиментите на сметка на нејзиниот изглед не им се гледа крајот, а како таа изгледше во ова издание, погледнете во продолжение…

Погледнете ги и останатите фотки од ова нејзино патување…

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Фото: Инстаграм/ Аделина Тахири

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button