Реклама
Наши ѕвезди

Пејачката ги воодушеви сите, а неа посебно – еве како Љумаковска ја изненади својата пријателка

Водителката ја покажа и својата мајка

Реклама

Познатата водителка Анита Даева го прослави својот 50 роденден

Пејачката Анета Љумаковска негува долгогодишно пријателство со познатата ТВ водителка и новинарката Анита Даева, а овој пат и се обрати преку социјалните мрежи и ги воодушеви сите.

Имено, Анета објави заедничка фотографија со својата пријателка и на овој начин и го честиташе роденденот.

Маркетинг

Покрај Анета Љумаковска на Анита роденденот и го честиташе и пејачката Катерина Брезева од велешката група „Соната“, како и голем број други колеги и познати личности од естрадата.

Маркетинг
Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Водителката објави и неколку снимки од прослават на својот Инстаграм, а покрај тортата ги изненади и со тоа како беше облечена.

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Таа за оваа специјална прилика приреди гала забава, а носеше фустан во кој изгледаше минимум 20 години помладо.

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Имено, Анита за оваа пригода избра тесен сребрен фустан, а посебно блескаше на снимката на која е со својата мајка.

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Како изгледаше русокосата водителка која тукушто заокружи пет децении живот во ова свое издание, погледнете во продолжение…

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Фото:  Инстаграм/ Анита Даева

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button