Петок ќе биде успешен и среќен за овие знаци

Дневен хороскоп за 6 декември.

Oвен

Планирате службено патување. Сметајте дека почетокот на викендот е идеален за такво нешто.

Бик

Сакате брз профит. Над работни места за кои е потребно пократко патување.

Близнаци

Мислете дека ќе заработите пари без да работите премногу напорно.

Рак

Блиску сте до некој Близнак. Тој е добар избор во моментот.

Лав

Вие сте снаодлив човек. Добра соработка во областа на транспортот.

Девица

Вие зборувате повеќе за љубов отколку што навистина минувате.

Вага

Добар ден за планирање.

Шкорпија

Деталите во бизнисот се многу важни, особено за вас што гледате што другите не го гледаат.

Стрелец

Вие сте последен и сè што правите останува да им се восхитувате на другите.

Јарец

Треба да работите во областа на комуникациите. Денес сте премногу тешки.

Водолија

Не вреди да се инвестира вашата ментална енергија, барем не денес.

Риби

Подготвивте сè за да им покажете на своите соработници какви сте.

(Visited 238 times, 1 visits today)