Петок убав и среќен ден, но не за сите хороскопски знаци

Дневен хороскоп 29 ноември.

Oвен

Како и секое Овен, вие сте весел дух и оваа среда ќе ве започне. Вашата духовитост и хумор ќе ја релаксираат ситуацијата меѓу колегите, што ќе има позитивен ефект врз работата. Денес ќе бидете убедливи, искористете го тоа за да преговарате.

Бик

Мислете дека можете сами да го направите тоа. Потребна ви е поддршка од пријател. Важно е овде да ви помогнеме финансиски. Поддршката оди преку Риби, Овен или Вага.

Близнаци

Мислете дека можете да уживате во тоа. Но, сепак ти беше без среќа. Ќе мора да работите понапорно и да работите посилно денес.

Рак

Вие сте одговорни за обврските што ги имате. Се додека сте лидер на работа, таа фирма, работна организација има успех и стабилност во работата.

Лав

Вие сте потполно мрзливи и незаинтересирани. Движете се. Повикот од северноевропска земја ја менува вашата работна сила.

Девица

Вашето расположение не треба да се меша во работата. Имате голем притисок на работа, но добро продолжувате. Колегите ве поддржуваат.

Вага

Слушате и гледате како напредуваат пред вашите очи. Вие имате предност. Користете го позитивното.

Шкорпија

Самодисциплината е на својот врв. Подготвени сте да кажете нешто НЕ за да ги нарушите вашите цели. Се што има смисла ми доаѓа на ум. Гледаш далеку.

Стрелец

Сакате да им помогнете на сите. Добро е да се остане кул и да се фокусираме на тековните задачи. Вие сте продуктивни.

Јарец

Некои од вас можат драстично да направат измени во вашите одлуки. Сакате да помогнете. Убаво е да се работи во заедницата. Да !! Но, само ако сте шеф.

Водолија

Глава полна со свежи идеи. Сè ми зуе во главата како во кошница. Вие сте остри, но внимателни. Вие сакате ова да работи.

Риби

Повторните задачи почнуваат да ве задушуваат. Немате сила или волја да ја правите истата работа од ден на ден.

Facebook Comments
(Visited 339 times, 1 visits today)