Петар Грашо: Оваа „мала“ е моја девојка веќе 22 години

Пејачката Даниела Мартиновиќ (48) отворено изјави за списанието ИН што би направила ако нејзиниот долгогодишен партнер, пејачот Петар Грашо (43) би ја изневерил.

– Па, јас прво би ја погледнала девојката дали е убава, затоа што тогаш во тој момент неговата девојка станува моја, – рече Даниела во смеа. Но, пејачката не се плаши од оваа ситуација затоа што, како што вели, таа сè уште е среќна и задоволна во љубовта.

Грашо неодамна призна во шоуто „ Zvijezde – ljetni hit “ дека својата девојка ја запознал пред 22 години. Тој откри дека ја видел Даниел во 1995 година кога таа и Тончи Хуjиќ (57) победиле на натпреварот за песна на Дора Евровизија.

ADVERTISEMENT

На крајот, оваа „мала“ е моја девојка веќе 22 години, а овој човек покрај мене е мој пријател и еден од најдобрите автори на моите хитови. Животот е толку хумор понекогаш! – откри Питер пред јавноста.

Фото: Мarko Prpic/PIXSELL

Facebook Comments
(Visited 2.026 times, 1 visits today)
Loading...