Пенелопе изгледа како принцеза во овој бајковит фустан од Шанел

Пенелопе Круз на премиерата на новиот филм на 72 Кански фестивал ги воодушеви сите со изборот на своја тоалета.

Шпанската убавица за гламурозниот настан избра фустан од тантела во сино-бели нијанси со потписот на престижната француска модна куќа Шанел.

Во прашање е преубав цветен дезен со кој Пенелопе изгледаше прекрасно, со интересен детаљ на рамениците во темно сина боја и сандали во слична нијанса.

Па, дали ви се допаѓа фустанот на Пенелопе?

Facebook Comments
(Visited 278 times, 1 visits today)