Реклама
Наши ѕвезди

Пеачот се разведе од сопругата, па го „фатија“ со Боки – фотографијата е хит, горат социјалните мрежи

Пеачот насмеан, ужива на вечера со Боки

Реклама

Бесценети моменти, напиша Боки

Контроверзниот Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, откако излезе од затвор постојано е во центарот на вниманието.

Тој е мошне активен на социјалните мрежи, а по гостувањето кај Стефан Лазаров на Јутјуб и неговата исповед за сето она што му се случувало во изминативе неколку години, повторно стана главна тема.

Маркетинг

Така беше и овој пат кога на неговиот профил на Инстаграм објави една мошне интересна фотографија заради која се најде во речиси сите медиуми во регионот.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

На фотографијата тој е заедно со пејачот Харис Џиновиќ кој периодов е исто така актуелен заради неговиот развод од сопругата.

Имено, веста дека Харис и Мелина Џиновиќ се разведуваат одекна како бомба, посебно што важеа за еден од најпознатите естрадни парови на Балканот и беа повеќе од 20 години заедно.

Фото: Инстаграм

Тие од овој брак ја имаат ќерката Џина и синот Кан, а во брачни води стапија по 12 години врска иако се заедно уште од 2002 година.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Од овие причини секоја информација поврзана со познатиот босански пејач привлекува внимание, па така сега неговите фанови беа изненадени и од фотографијата на која е со Боки.

Боки напиша и дека по цели 10 години повторно има прилика да се дружи со својот драг пријател и дека ова за него се бесценети моменти.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Потсетуваме, Јовановски беше осуден на повеќегодишна затворска казна заради обвинение дека својата невладина организација ја користел за измама и перење пари, но оваа пресуда беше укината и тој се најде на слобода. Тој неодамна во емисијата кај јутуберот Стефан Лазаров спомна многу имиња од светот на политиката, а посебно привлече внимание неговото тврдење дека во затворот Идризово лежат невини луѓе осудени за тероризам во процесот „27 април“, односно дека пресудите, наводно, биле донесени под притисок.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Сето ова предизвика вистински потрес, како и многу други работи за кои што тогаш зборуваше Боки и кои ги изненадија сите.

Имено, тој го опиша својот затворски живот, но зборуваше и за делата за кои што беше осуден изнесувајќи шокантни информации што јавноста досега не ги знаеше.

Јовановскитогаш зборуваше и за своето здравје и дека останал 90 % вез стомак и дека се уште учи да живее со тоа, но и дека секогаш мора да ја носи терапијата со него бидејќи секоја компликација може да му го загрози животот.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Се присети и на најтешките моменти во затворските ќелии, но не заборави да ги спомене и оние што му помогнале во најтешките моменти.

Повеќе за ова прочитајте тука

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button