Партнерката на Ана Брнабиќ ни одржа лекција како да го носиме култното есенско парче што секоја дама треба да го има во плакарите

Партнерката на српската премиерка Ана Брнабиќ во Луксембург носеше култно есенско парче што го посетува секоја дама со стил

При посетата на Луксембург Ана Брнабиќ и нејзината партнерка, симпатичната докторка Милица Ѓурѓиќ, беа главна тема во медиумите, а нам посебно внимание ни привлече модното издание на докторката Милица.

Имено, Милица при посетата на премиерот на Луксембург, Гзавиј Бател и неговиот сопруг архитект Готје Дестенеј, носеше едноставно, но мошне ефективно модно издание со кое го привлече вниманието. Во прашање е тренч мантил кој важи за клучно парче за овој период од годината, а она што посебно ни се допадна е тоа што наместо класична беж нијанса, Милица избра модел во маслинесто зелена боја која е посебно актуелна за есента што е пред нас.

Во продолжение погледнете неколку слични модели од актуелните колекции на познатите брендови.

BURBERRY

CHLOÉ

JACQUEMUS

PRADA

VICTORIA BECKHAM

 

Facebook Comments
(Visited 59 times, 1 visits today)