Реклама
Вирално

Паметниот КОЊ помина на „зебра“ и се прошета по тротоар во близина на КЛИНИКА во Скопје (ВИДЕО)

Претходно коњот бил забележан и кај Цветен пазар во Капиштец

Реклама

Случајни минувачи попладнево го „уловиле“ коњот кој слободно се шетал низ неколку локации на главниот град и ни доставија фотографии до нашата редакција.

Животното е забележано како се движи по бул. „Мајка Тереза“(поранешна „Водњанска“)  во непосредна близина на Клинички центар во Скопје, како што можеме да заклучиме од приложеното видео, коњот пешачи по тротоарот, во еден момент застанува покрај трафиката, како да сака да „си купи“ нешто,  а потоа поминува на „зебра“ или пешачки премин како да знае каде наумил да оди.

Маркетинг

Претходно коњот бил забележан и кај Цветен пазар во Капиштец.

Маркетинг

Нас навистина не насмеа ова видео, се надеваме дека и вие ќе се расположите  од постапките на овој  паметниот коњ.

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button