Реклама
Наши ѕвезди

Очи во очи со огромна змија – македонската пејачка преплашена од средбата

Македонската пејачка сподели фотографии од необичената дружба.

Реклама

Од нејзината фаца се гледа дека не ѝ е сеедно што во нејзина близина има змија.

Ивона Јовановиќ во јавноста позната како Ивона Јо работи со полна пареа на својата кариера.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Досега се има појавувано на многу музички натпревари и во земјава и во регионов, но сега целосно е посветена на својата соло кариера.

Маркетинг

По потекло е од Куманово и има 27 години.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Ивона е еден од најдобрите вокали кои некогаш се појавиле во Македонија.

Активна е и на Инстаграм, каде редовно споделува новости за нејзината кариера, но знае да сподели и фотографии од своето семејство.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Една е од ретките кои секогаш јавно зборуваат за промените кои ги прават на својот физички изглед.

Пред неколку години таа направи операција за намалување на желудникот и го реши проблемот со вишокот килограми.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Многупати јавно кажала дека оттогаш започнал нејзиниот втор живот.

Ивона е голем професионалец и неуморно работи.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Пред извесно време таа ја промовираше својата нова песна за која направи и видео запис.

На самиот спот Ивона имаше необична гостина – змијата Жане.

Таа сподели фотографии од зад камерите, а во опис напиша:

„Што се случуваше позади камерите? Како јас и Жане на @vojoivanov станавме најдобри пријателки“.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button