Реклама
Наши ѕвезди

Отмена дама со стил: Ова е мајката на Стефан Лазаров

Познатиот јутјубер објави фотографија од својата мајка со која ги воодушеви следбениците.

Реклама

Стефан Лазаров е еден од најуспешните јутјубери на нашата сцена.

Неговиот успех воопшто не дојде преку ноќ.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Лазаров

Вистинско освежување за гледачите е токму неговиот поткаст, на кој гостуваат најуспешните македонски имиња.

Маркетинг

Своевремено се проба и како тв-водител и пејач, но најмногу се пронајде на Јутјуб сцената.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Стефан Лазаров

Со години напорно работи и максимално се вложува во тоа што го сака.

И сето тоа не би било возможно доколку ја немал поддршката од најблиските.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Лазаров

Минатата година Стефан заплови во брачните води и пред Бога ѝ кажа „да“ на својата долгогодишна партнерка Марта Младеновска, сега Лазарова.

Заедно со Марта работат на поткасот и тие се витински пример дека паровите може одлично да функционираат и кога имаат иста професија.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Лазаров

Стефан е еден од ретките мажи кои без проблем јавно ја покажуваат својата емотивна страна.

Многупати има истакнато дека е пораснат со многу љубов и внимание.

Стефан е син на македонскиот музичар, музички автор и педагог Орце Лазаров, а неговата мајка Анита е сопственичка на салон за убавина.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Лазаров

Нивниот живот не бил исполнет со гламур и луксуз, но заедно ги пребродиле сите тешкотии.

По повод роденденот на неговата мајка, Стефан сподели ретро фотографија со неа.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Лазаров

Анита и некогаш, а и сега изгледа прекрасно.

Елегантна, отмена и грациозна, Анита ќе ве остави без зборови.

ФОТО: Инстаграм / Анита Лазарова

ФОТО: Инстаграм / Анита Лазарова

ФОТО: Инстаграм / Анита Лазарова

ФОТО: Инстаграм / Анита Лазарова

ФОТО: Инстаграм / Анита Лазарова

ФОТО: Инстаграм / Анита Лазарова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button