Откриваме кои хороскопски знаци се најкомпатибилни: Еден од нив е најдобриот избор за долга врска

Ако штотуку започнавте врска со некого, обидете се веднаш да откриете каков е хороскопскиот знак.

ФОТО: dailymail.co.uk

 

 

Ако секоја од вашите љубовни врски раскине после само неколку месеци, може да се појави проблемот со тоа што гледате личност чиј хороскопски знак не е компатибилен со вашиот.

Врз основа на просечното времетраење на емотивната романса, тие откриле дека хороскопските знаци Јарец и Шкорпија остануваат заедно најдолго (просечно повеќе од 17 години), а пример за силна и нераскинлива врска се Орландо Блум и Кети Пери.

Другите најкомпатибилни знаци се Водолија и Риби, со просечна должина на врската од осум години, а пример се  Тимберлејк и Бил се добри примери за овие хороскопски знаци.

Од друга страна, најлошата врска, која нема тенденција да успее, е врската помеѓу луѓето родени во знаците на Јарец и Водолија. Обично станува збор за краткорочен однос кој трае еден месец. Претставници се Ед Шеран и Ел Голдинг.

Веднаш зад нив, на друго место на врски кои не се наменети за успех, се наоѓаат знаците, познати по својата отвореност и харизма – Водолија и Близнаци. Нивната врска обично трае малку повеќе од десет месеци. Следната најлоша хороскопска двојка се Риби и Стрелец, кои обично се гледаат околу 11 месеци пред да раскинат.

И кој знак е најдобар за да остварите долга врска?

– Ако сакате долга врска, бидете со личност родена во знакот на Јарец. Откако ја анализиравме врската на славните, откривме дека овој упорен знак има најдолга љубовна врска во просек (малку повеќе од 5 и пол години).

Facebook Comments
(Visited 85 times, 3 visits today)