Реклама
Новости

Откако Беби Дол беше видена како јаде во народна кујна Митровиќ реши да ја вработи како личен советник

Советникот на Пинк, Жељко Митровиќ, реши да и помогне на пејачката откако работник во народна кујна изјави дека доаѓала неколку пати...

Реклама

Како што пренесуваат српските медиуми, Жељко Митровиќ се слушнал лично со уметницата Драгана Шариќ, попозната како Беби Дол, и решил да и помогне така што ќе ја вработи како негов личен советник.

Наводно сопственикот на Пинк пред неколку дена ја контактирал пејачката и и’ понудил работа во неговата компанија.

Ќе биде мој личен советник. Советник за убаво време, наводно изјавил Жељко, пишува српскиот „Телеграф“.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Беби Дол

Беби Дол во 80-те и 90-те години на минатиот век беше една од најпознатите пејачки во регионот, но како што неодамна објави српскиот Курир, таа е забележала како зима храна од една народна кујна во Белград. Овие информации беа потврдени од волонтер вработен во оваа кујна кој истакна и дека повеќе пати доаѓала и дека толку била слаба што одвај стоела на нозе.

Фото: Принтскрин/ Курир ТВ

Своевремено и таа самата зборуваше за парите, но тогаш порача дека има доволно за свои потреби и дека сака само мир.

Маркетинг

„Здравјето и мирот се најважни. Сакам само да имам мирен и убав живот без тензии и нервози. Никому не посакувам зло. А што се однесува до парите, тие доаѓаат и заминуваат.“

Фото: Инстаграм/ Беби Дол

„Некогаш имав повеќе, но на мене малку ми е потребно и додека сум здрава, секогаш ќе заработам пари да имам за основни потреби“, изјави своевремено легендарната југословенска пејачка.

Фото: Инстаграм/ Беби Дол

Фото: Инстаграм/ Беби Дол

Фото: Инстаграм/ Беби Дол

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button