Реклама
Хороскоп

ОТКАЗ на работа и можна БРЕМЕНОСТ – Јуни и јули носат големи промени за 5 хорсокопски знаци

Реклама

Кон крајот на јуни и јули нè очекува вистинска астролошка патологија – во летото 2024 година во Јарец ќе се појават дури две полни месечини, што ќе значи промена на судбината за 5 знаци. Според прогнозите на астролозите, во летото 2024 година ќе се случи редок феномен – двојна полна Месечина во Јарец.

Најпрвин на 22 јуни нè очекува првата полна Месечина во вториот степен на знакот, а потоа на 24 јули ќе биде на 30 степен. Ова сугерира дека универзумот ревносно се фокусира на сè за што е одговорен знакот Јарец: статус, кариера и социјална улога и вклучува одлуки поврзани со брак или развод, отпуштање или промена на кариера, добивање државјанство или престој.

Интересно, јарецот е знак кој се наоѓа токму на пресекот на кармичките јазли во овен и Вага, што значи дека во моментите на полна месечина на 22 јуни и 24 јули, на небото ќе се формира аспект на голем крст, а ова ќе донесе ситуации кои целосно ќе ни го променат животот, како сите да не „исфрлиме“ на раскрсница, а некои летово ќе треба да го сменат правецот речиси двапати.

Маркетинг
фото илустрација

Јарец

Во моментите на полна месечина, со вашиот знак ќе се формира голем крст, кој зборува за судбоносните одлуки што ќе треба да ги донесете. Најверојатно ќе одлучите нешто поврзано со емотивните односи и местото на живеење бидејќи јазолот на иднината во тој момент ќе биде во семејниот и недвижниот сектор. Исто така, веројатно е дека во тој момент ќе ви биде важно да извадите некаков документ (пасош или потврда). Како да ќе ви помогне со маневрите што ги имате на ум.

Овен

Полната Месечина ќе „удри“ двапати како гром во секторот на вашите животни цели и статус. Ова значи дека можете да донесувате одлуки поврзани со статусот на вашата врска (брак или развод), како и каде да ја продолжите вашата кариера. Вашиот владетел во моментите на полна месечина ќе влијае на исходот на настаните. Така на 22 јуни ќе биде во Бик и ќе биде поврзано со финансиите, а друг пат на 24 јули Марс во Близнаци ќе се поврзе со Јупитер, што укажува на патување или тренинг што директно ќе влијае на вашата кариера.

Маркетинг

Рак

Прашањата од вашиот личен живот ќе ве загрижуваат цело лето, бидејќи во секторот на партнерот ќе има дури две полни месечини. Можно е прво да изберете една личност, а потоа нешто да се смени и да се предомислите. Понатаму, во времето на полна месечина, аспектот на грандиозниот крст ќе се формира и во вашата карта на раѓање, што значи дека одлуката ќе биде за вашето место на живеење и статус. На пример, можете да потпишете брачен договор со вашиот сопруг или да добиете дозвола за престој и да го промените пасошот.

 

Вага

Полната месечина се појавува во вашата карта на раѓање во аспект на големиот крст кон вашето Сонце, што укажува на комплицирани настани во семејството. Можете да го промените местото на живеење или ќе има глобално преуредување во вашиот дом. Ситуацијата може да се однесува и на вашата цел во животот, како целосно да ја преиспитувате насоката на вашата судбина. На пример, одлучивте да се вратите на работа по многу години породилно отсуство, или можеби дури и да ја напуштите работата и да одлучите да живеете од парите што ги добивате од издавањето на вашиот стан. Исто така, веројатно е дека нешто важно ќе им се случи на вашите родители.

Риба

Во моментот на полна месечина Сатурн ќе биде во вашиот знак, што значи дека ќе ја почувствувате целосната важност и кармичката природа на тој настан. Веројатно најважните работи ќе се случат во вашата околина, од отпуштање цел тим на работа до донесување одлука во емотивна врска. На пример, вашиот пријател може да ви ги признае своите чувства, што на крајот многу ќе ги промени вашите планови за иднината. Веројатно на споменатите датуми би можеле да дознаете за вашата бременост бидејќи на линијата на деца и љубов се појавуваат две полни месечини.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button