Ослабе над 50 килограми: Марио го откри менито и вежбите кои му помогнаа

Марио Мандиќ (26), кандидат од трета сезона на шоуто „Животот на вага“, тежеше 165 килограми и сега падна на 110.

Тој на социјалните мрежи има три илјади следбеници, со кои редовно споделува совети за тоа како да ослабат и како да јадат.- Не тренирај затоа што го мразиш своето тело, но затоа што го сакаш тоа – рече Марио во една прилика.

Што се однесува до вежбањето, Марио трча и оди во теретана. Тој неодамна откри дека прескокнувањето на јаже е добро за слабеење.


– Прескокнувањето на јаже согорува многу калории, е одлично за слабеење, ги зајакнува коските, ја подобрува стабилноста и координацијата на организмот, го подобрува кардиоваскуларното здравје, го зголемува процентот на мускулното ткиво, е одлична вежба за целото тело, но тоа сигурно ќе го подобри вашето расположение.

Носете кошарка или тениски патики за да добиете што е можно поголема поддршка и започнете да вежбате ново, омилено тренингот – мотивирајќи го Марио кон фановите што ги стекна по настапот.


– Одлично за голема потрошувачка на калории. По тренингот сте водени како глувци – вели Мандиќ.На Инстаграм, Марио објавува и што јаде во текот на денот. Така, пред некој ден јадеше зеленчук, интегрален ориз и пилешко месо, а неговото дневно мени не беше многу поразлично од ова.

Facebook Comments
(Visited 173 times, 1 visits today)