Оскарите помина, а за нејзиниот фустан сè уште се зборува: Таа се обиде да се истакне, а сега е на работ на срамот! (ФОТО)

Џоана Смолс си ја понесе титулата нај шокантна тоалета, таа се појави во повеќе од провокативна облека на Оскари.

Имено, убавицата од Порто Рико најде начин да биде апсолутно забележана, од критичарите. Порано работеше за Викторија Сикрет и го направи на списокот со највисоки платени модели на „Форбс“, па и си даде право да експериментира на толку голем настан.

ADVERTISEMENT

Синиот фустан нема горен дел, а супермоделот ги покри своите гради со кристали. Бидејќи открива повеќе отколку што опфаќа, затоа делува повеќе вулгарно од гламурозно, така што ова во никој случај не беше добитна комбинација.

Facebook Comments
(Visited 497 times, 1 visits today)
Loading...