Од Тарчуловска до Маја Гроздановска: погледнете како изгледаат МАКЕДОНСКИТЕ пејачки без шминка – нема да ги препознаете!

Навикнати сме пејачките да ги гледаме средени од глава до пети, во елегантни фустани и со сценска шминка.

Некои од нив одлично изгледаат и без шминка, додека други можеби и нема да ги препознаеме ако ги сретнеме на улица.

Благодарение на социјалните мрежи, на кои познатите објавуваат фотографии и видеа од приватниот живот, досега имавме прилика да видиме како тие изгледаат и кога се во опуштени изданија, додека одредени дами можевме да ги видиме и кога не се дотерани од глава до пети.

Некои од нив немаат проблем и сами објавуваат фотографии на кои немаат ни грам шминка, а како изгледаат погледнете од фотографиите во продолжение.

Елена Ристеска
Елена Ристеска

Елена Ристеска со и без шминка

Тамара Тодевска

Тамара Тодевска

Па така едни од нашите познати дами кои често самоиницијативно со фановите споделуваат фотки на кои се без шминка и во потполно опуштено издание се Елена Ристеска и Тамара Тодевска. Тие се горди на својот природен изглед и не се срамат од своите „домашни“ варијанти.

Благица Павловска и Анета Накова
Благица Павловска и Анета Накова

Благица Павловска и Анета Накова

Од друга страна пак, некои дами како на пример нашите познати фолк пејачки Благица Павловска и Анета Накова со шминкање потполно се трансформираат, па без неа тешко би можеле да ги препознаете.

Елена Велевска

Она што се крие зад шминката и облеката често може многумина да изненади.

Елена Петревска
Елена Петревска

Елена Петревска

Eдна од македонските пејачки кои секогаш добиваат пофалба за својот изглед, без разлика дали е со шминка или без неа, секако е и Елена Петревска.

Антониа Гиговска

Исто така многу пофалби за својот изглед, па дури и голем број ласкави коментари дека без шминка е и многу поубава добива младата пејачка Антониа Гиговска.

Погледнете ги и останатите наши пејачки во вакво издание…

Дани Димитровска

Дани Димитровска со и без шминка

Тијана Дапчевиќ

Маја Гроздановска Панчева

Маја Гроздановска Панчева

Викторија Лоба

Викторија Лоба

Анета Мицевска со шминка
Анета Мицевска без шминка

Анета Мицевска

Сузана Гавазова
Сузана Гавазова
Сузана Гавазова

Сузана Гавазова

Соња Тарчуловска

Соња Тарчуловска

Кристина Арнаудова

Кристина Арнаудова без шминка

Сара Маркоска

Сара Маркоска без шминка

Покрај нашите познати пејачки во продолжение погледнете ги и најпознатите пејачки на Балканот како што се Лепа Брена, Цеца Ражнатовиќ, Јелена Карлеуша, Неда Украден и многу други во вакво издание.

Цеца Ражнатовиќ

Некои од нив со естетски корекции ги поправиле оние делови кои не им се допаднале, а некои и во природно издание изгледаат топ.

Неда Украден

Имено, шминката понекогаш може потполно да го трансформира лицето така што не би препознале за кого станува збор, додека некои дами се дури и мнооогу поубави без ваквата „фасада“ на лицето.

Јелена Карлеуша

Анастасија Ражнатовиќ

Лепа Брена

И за крај потполно непрепознатливо издание од Карлеуша…

Јелена Карлеуша
(Visited 1.529 times, 1 visits today)