BEAUTYКоса

Од оваа маска, косата расте 3 сантиметри месечно: Имајте сјајна и здрава коса за 30 дена! (РЕЦЕПТ)

Жените секогаш бараат евтин, но ефикасен лек за побрз раст на косата. Една од нив е никотинска киселина.

 

Никотинска киселина, ниацин, витамин Б3, е во состојба да зарасне рани, да ве заштити од кардиоваскуларни заболувања, да го намали холестеролот … Но, тоа исто така ја прави вашата коса преку ноќ да се претвори во густа грива.

Витаминот Б3 во ампули може да се користи за подготовка на домашна маска за коса. Делува на скалпот со зајакнување на микроциркулацијата, која ги стимулира фоликулите на косата и го стимулира растот и зајакнувањето на косата.Никотинска киселина:Го контролира производството на себум, така што скалпот останува чист подолго време.

Дејствувајќи на мелин, ја прави природната боја на коса поживописна.По 10 до 14 дена, се забележува брз раст на косата. Во просек од 3 до 4 сантиметри месечно.Го подобрува квалитетот и волуменот на косата.Маски за коса со никотинска киселина:Нанесете на чиста, сува или влажна коса и чувајте 1 до 2 часа. Исплакнете со шампон под топла вода.

Алое Вера, Измешајте една лажица сок од алое вера, една ампула никотинска киселина и неколку капки течен мед.Втријте ја на оваа маска во коренот на косата и оставете 1 до 2 часа, а потоа исплакнете. Правите маска на секои два дена, до 10 процедури.

Алое вера, исто така, го стимулира растот на косата, го омекнува и негува. Медот спречува губење, го зајакнува коренот, го стимулира производството на колаген и еластин.

Жолчки, измешајте една ампула никотинска киселина, жолчки од јајце и 1 лажица масло од кокос или масло од ленено семе, како и 10 ml витамин Е. Нанесете ја целата на должина на вашата коса и оставете да делува неколку часа. Исплакнете со топла вода без употреба на шампон. Повторете го резултатот со миење на косата со јаболков оцет разредена со вода. Повторете ја оваа постапка 10 пати три пати неделно.

Маркетинг

Поврзано

Back to top button