Реклама
Кафе муабет

Огњен Амиџиќ мета на критики поради новата девојка: “Имаше таква жена а ја остави за неа”…

Тие се во врска неколку месеци...

Реклама

Врската помеѓу водителот Огњен Амиџиќ и неговата колешка Мина Наумовиќ е една од главните теми во медиумите во последно време.

фоот инстаграм/Мина Наумовиќ

Водителот Огњен Амиџиќ веќе извесен период ужива во љубовта со неговата 17 години помлада девојка Мина Наумовиќ, а нивната заедничка фотографија предизвика поделени реакции.

фото принтскрин

Имено, додека едни се воодушевени од новиот избор на познатиот водител, други коментираа дека таа не може да се споредува со неговата поранешна сопруга, манекенката Даниела Димитровска.
„Хармонично и убаво“, „Секогаш гласам за љубов“, беа дел од коментарите, а потоа следуваа: „Жалосно Огњен, имаше таква жена покрај себе“, „Даниела изгледа како милијарда евра“.

Маркетинг
фото принтскрин

Да потсетиме, поранешната сопруга на Огњен, Данијела Димитровска, од која тој се разведе по 10 години брак, откри што мисли за неговата врска со Мина:

фото принтскрин

– Што се однесува до тоа, на сите им посакувам љубов. Јас сум суштество кое цени се што е убаво и позитивно и на сите им посакувам љубов и толку – заклучи Даниела.

Маркетинг

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button