Трендови

Овој тренд многу познати Македонки веќе го обожаваат – ОВИЕ ФОТОГРАФИИ ќе ви покажат зошто треба и вие да го сакате

Оваа боја е апсолутен хит за оваа пролетна сезона, а тоа може да се види и на улиците низ градовите во Македонија.

Познатите светски блогерки веќе неколку месеци „врескаат“ со неа на своите модни фотографии што ги споделуваат на социјалните мрежи, и тие веќе одамна им претставуваат инспирација и на многу наши познати дами.

Во прашање е портокаловата боја која оваа сезона се искачи на самиот врв кога е светската модна сцена во прашање, а која можете да ја носите и вие како во опуштените дневни, така и во посвечените вечерни изданија.

Фото: Инстаграм/ Марис Џолин
Фото: Инстаграм/ Мартија Станојковиќ
Фото: Инстаграм/ Марис Џолин
Фото: Инстаграм/ Марис Џолин
Фото: Инстаграм/ Марис Џолин
Фото: Инстаграм/ Марис Џолин
Фото: Инстаграм/ Елена Стефановска
Фото: Инстаграм/ Елена Стефановска
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева
Фото: Инстаграм/ Агнеса Органџиева

И без разлика дали ќе изберете здолниште, јакна, панталони или само еден детаљ како што е чанта или чевли, со оваа пролетна нијанса ќе го привлечете вниманието на себе, но и ќе изгледате дамски.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Па доколку ви е потребна инспирација како да ја носите оваа боја која ќе биде апсолутен хит во следниве неколку месеци, еве неколку идеи за кои сметаме дека ќе ви се допаднат.

Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Фото: Инстаграм/Мартија Станојковиќ

Фото: Инстаграм/ Марис Џолин

Фото: Инстаграм/ Елена Стефановска

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм/ Тамара

Фото: Инстаграм/ Биљана Типсаревиќ

Фото: Инстаграм/ Сара Јо

Фото: Инстаграм/ Сара Јо

Фото: Инстаграм/ Сара Јо

Фото: Инстаграм/ Ана Кокиќ

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

НАШИ ПРЕДЛОЗИ

ELOQUII

HELMUT LANG

H&M

BY FAR

BIRKENSTOCK

Frankie Shop

& Other Stories

Vince

Zara

Proenza Schouler

Prada

Gucci

Маркетинг

Поврзано

Back to top button