Реклама
Наши ѕвезди

Овој пејач беше хит на целиот Балкан, но си замина од Македонија и стана доктор во Швајцарија (фото)

Исчезна од сцената и стана доктор по природна медицина

Реклама

Беше еден од омилените пејачи, посебно за понежниот пол

Штипјанецот Зоран Ванев беше еден од најпознатите фолк-пејачи од Македонија кога се појави на сцената.

Тој отпеа голем број хитови, а некои од неговите песни се уште се слушаат како кај нас, така и во соседството.

Маркетинг

Но и покрај тоа што пред себе имаше блескава кариера, Зоран во еден момент реши да се повлече од сцената.

Маркетинг
Принтскрин/ Јутјуб

Тој се пресели во Швајцарија каде денес живее со семејството, а таму заврши и Факултет за природна медицина и стана признат доктор со диплома за природна медицина во оваа земја.

Инстаграм

Но и покрај тоа што замина од Македонија и исчезна од сцената, Ванев и денес се занимава со музика.

Инстаграм

Тој настапува во клубовите каде што се собира нашата дијаспора, а како изгледа денес, погледнете во продолжение…

Инстаграм

Инстаграм

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button