Овие шест бои ќе го имаат главниот збор на модната сцена во 2019

Бои што ќе бидат хит во 2019

Според модните гуруа постојат многу причини поради кои треба да и се радуваме на новата зимска сезона– во мода се тренди, удобни капути на кои не може да им одолее ниту една жена, кашмир, стејтмент накит, шик вечерни парчиња и каубојски чизмички. Но според институтот за бои Пантон нашите радости нема да престанат ни во пролетните месеци кога не чекаат нови модели во бои кои едвај чекаме да ги пробаме. Според нив во следниве месеци ќе владеат неколку бои, а на тронот ќе биде коралната која е прогласена за боја на 2019.

ADVERTISEMENT

Eве ги боите што според Пантон ќе ги носиме во 2019:

I. ЗАГАСИТА РОЗОВА

View this post on Instagram

Ready for a new week? 💖 shot by @the_dailyvision

A post shared by Madeleine Bugge Karlsen (@madeleinebuggekarlsen) on

Инвестирајте во костум или фустан во оваа романтична боја која ќе можете да ја носите во различни пригоди и во следните месеци.

H&M

H&M

& Other Stories

II. МАСЛИНЕСТА

View this post on Instagram

🐊🐊🐊

A post shared by Monikh Dale (@monikh) on

Една од популарните бои ќе биде и маслинестата која е совршена и за овој период од годината. Оваа елегантна и шик боја стои речиси со се’ што можете да замислите, исто како и црната, па затоа моделите во оваа боја секогаш претставуваат одлична инвестиција.

& Other Stories

Joseph

Arket

III. ЖОЛТА

Жолтата лимон боја беше една од најпосакуваните бои за 2018, а еднакво популарна ќе биде и во следната 2019. Затоа слободно почестете се со едно стејтмент парче во оваа боја како што е на пример ова шик здолниште од Топшоп и бидете сигурни дека нема да поминете незабележано.

Y.A.S.

J.W. Anderson

Topshop

IV. КОРАЛНА

View this post on Instagram

“You’re so fat.” “You’re too ugly to be an influencer.” “You are a fashion disaster.” In all of twelve years of Style Bubble I’ve heard it all. And I’ve mostly responded diplomatically, with reason and most of the time, silence. In cryptic fashion, @diesel have created a slogan for Paris Couture Week that deceptively reads “Ha(u)te Couture” Cue provocation of outrage-fuelled comments who took it at face value. But of course it’s a play on “hate culture” – a reminder that whatever you do/say, no matter how many followers you have, haters gonna hate Therefore I’m signing out of Paris with two fingers firmly up at those that dole out the hate and my cap firmly doffed at those that rise above it #HateCouture

A post shared by Susie Lau (@susiebubble) on

Според институтот Пантон коралните нијанси во 2019 ќе бидат уверливи победнички меѓу боите. Мораме да признаеме дека облеката и обувките во овие впечатливи нијанси изгледаат едноставно неодоливо.

Jigsaw

Lisa Marie Fernandez

Mulberry

V. КРАЛСКА СИНА

View this post on Instagram

Picked up my one child from camp today. He had a great time and made many new friends. Feeling so grateful that he had a positive experience. As parents we often have to push our children to try new scenarios. They often resist at first, and later find out that they actually enjoy the situation. PJ did not want to attend camp, and was upset with my husband and I for enrolling him “without asking whether he was still interested in going.” Thankfully, he adapts well and loves programs with a generous variety of activities and a well planned schedule. When we picked him up today he was all smiles, hugging and hi-fiving friends and making plans for next year. I didn’t say I told you so. I told him that I was very proud of him, and that he is such a brave person. My motto is that it’s best to try things out before you make a decision. That’s how you get to know yourself and the world. Here’s to endless Summers! #PJRULES

A post shared by All The Pretty Birds (@tamumcpherson) on

Омилената боја на кралскиот двор – кралската сина повторно е голем хит на модната сцена. И додека периодов преовладуваат небеските сини нијанси, за пролет/лето 2019 трендсетерките ширум светот ќе почнат да ја „фураат“ кралската сина која е како создадена за долго и топло лето.

Batsheva

Karen Millen

Marni

VI. КАФЕАВА

View this post on Instagram

S A T U R D A Y N I G H T 🐒

A post shared by Hannah Lewis (@hannahlewisstylist) on

Кафеавите нијанси исто така оваа зима се едно од најпосакуваните, почнувајќи од карамела, преку боја на коњакот, па се до темно кафената, а според Пантон овие типични нијанси ќе ги обожаваме и во потоплите месеци.

Zara

Acne Studios

Charles & Keith
Facebook Comments
(Visited 29 times, 1 visits today)