Овие чизми се совршени за оние денови кога е студено и лизгаво

Откако првите слоеви снег почнаа да се појавуваат на улиците од плакарите повторно ги извадивме најтоплите обувки.

Совршените чизми за зима и сите зимски радости треба да имаат топла постава од крзно која треба да ви ги грее стапалата дури и кога температурите се под нула, но и да ви овозможи комфор додека се движите во нив. Оваа сезона межу најпопуларни се моделите со врвки, кои се робусни и големи и кои неодоливо потсетуваат на спортските планинарски модели. Што се однесува до потпетиците, изберете чизми со дебели гумени ѓонови со зимски шари кои ќе спречат евентуални незгоди на замрзната површина.

ADVERTISEMENT

Погледнете ги следниве совршени модели за зима

Christian Louboutin (Net-a-Porter)

Ganni (Net-a-Porter)

Ganni (Net-a-Porter)

Gucci (Net-a-Porter)

H&M

H&M

H&M

H&M

H&M

H&M

H&M

Isabel Marant (Net-a-Porter)

Mango

 

Moncler (Net-a-Porter)

Other Stories

Other Stories

Rag & Bone (Net-a-Porter)

See By Chloé

Sorel (Net-a-Porter)

Topshop

Topshop

UGG

 

Facebook Comments
(Visited 9 times, 1 visits today)