Овие тројца мажи со својот моден стил се вистинско освежување на МАКЕДОНСКАТА политичка сцена – за кого би гласале?

Политичарите од помладата генерација во Македонија можат слободно да се пофалат со својот моден стил.

Фото: Фејсбук

И додека едни негуваат класичен формален стил, во последно време се почесто можеме да забележиме и такви кои „фураат“ далеку поопуштени изданија.

Тука пред се ќе го споменеме стилот на Дурловски, кој не воодушевува со изборот на своите маички.

Имено, тој често носи маичка со натпис, нешто што е апсолутен хит во светот на модата, но и начин преку кој можете да испратите порака, а оперскиот пејач тоа ногу добро го знае.

Еве некои од неговите маички, кои во комбинација со фармерки и сако навистина изгледаат шизички.

Фото: Фејсбук/ Игор Дурловски
Фото: Фејсбук/ Игор Дурловски
Фото: Фејсбук/ Игор Дурловски

Од друга страна, кога сме кај класичниот машки стил, Никола Димитров дефинитивно важи за еден од највпечатливите ликови на нашата политичка сцена. Тој не ретко на фотографиите на социјалните мрежи изгледа како да се во прашање фотографии за некој моден каталог, а комбинациите што ги носи секогаш се паметно избрани. Од чевлите, со кои дефинитивно не може да погреши, па се до сакото и кошулата со која остава впечаток на вистински џентлмен.

Фото: Фејсбук/ Никола Димитров

И секако, не можеме а да не го споменеме стилот на Димитар Апасиев од Левица, кој е посебна модна приказна на македонската политичка сцена.

Фото: Фејсбук/ Димитар Апасиев

Пред неколку дена го сретнавме на улица, каде се движеше потполно ноншалантно, во обична маичка и бермуди, како и секој просечен граѓанин во нашата држава. Ништо формално и ништо што е премногу претенциозно. И тоа е она што најмногу ни се допаѓа кај него – опуштените изданија и долгата коса, кои оставаат впечаток дека во прашање е лик кому модата не му значи ништо, туку вистинските човечки вредности. Но тоа е само „предигра“, а зад кулисите во прашање е еден типичен американски авангарден стил, омилен кај Ем-Ти-Ви генерацијата, со доза на „даркерски“ вибрации, сличен на оној од времето на легендарниот Љубчо Георгиевски.

Фото: Фејсбук/ Димитар Апасиев

Во продолжение погледнете уште неколку интересни фотографии од овие тројца наши политичари и во коментарите кажете ни за кого би гласале, но кога е модниот стил во прашање, а не нивната политичка определба?

Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Никола Димитров
Фото: Фејсбук/ Игор Дурловски
Фото: Фејсбук/ Игор Дурловски
Фото: Фејсбук/ Игор Дурловски
Фото: Фејсбук/ Димитар Апасиев
Фото: Фејсбук/ Димитар Апасиев
Фото: Фејсбук/ Димитар Апасиев
Фото: Фејсбук/ Димитар Апасиев
Фото: Фејсбук/ Димитар Апасиев
Facebook Comments
(Visited 144 times, 1 visits today)