Овие сандали од Прада за многу девојки се повеќе од фетиш

„Грдата мода“ ќе биде присутна и во топлите месеци

Овој тренд на сцената е присутен веќе со децении, а ги истакнува дизајнерите како визионери во обидите да ја откријат убавината и естетиката и во парчиња кои на прв поглед изгледаат необично, па дури и грдо. Нивната задача е да експериментираат со нови и различни комбинации на бои, текстури и облици, и да ја претстават естетиката на грдото во поинакво светло, во една друга „фенси“ димензија.

Ваквиот однос кон модата во последните неколку сезони е мошне популарен, а тоа можеме да го забележиме и кај најпознатите дизајнерски имиња кои во своите колекции имаат „грди“ парчиња кои се вистински хит. Такви се и новите сандали со етикетата на модната куќа Прада кои се фантастичен спој на мода и удобноста.

Фото: Инстаграм/ @alexisforeman

Во прашање се едни од најбараните сандали за оваа сезона, кои веќе ги освоија трендсетерките од целиот свет. Верзијата со кожа и големо, релјефно лого веќе е распродадена на популарната интернет продавница „Нет-а-портер“, но се уште се достапни различни бели, црни и проѕирни модели.

Фото: Инстаграм/ @alexisforeman

Погледнете уште неколку слични модели …

Urban Outfitters $50

Teva $85

Suicoke $180

Prada Logo Sandals $590

Melissa $85

Kenzo $290

Gucci $890

Birkenstock Arizona Slide Sandal $40

 

Па, што велите за овие удобни и тренди сандали? Дали би ги носеле и во вашите кежуал изданија?

Facebook Comments
(Visited 377 times, 2 visits today)