Реклама
Наши ѕвезди

Овие две убавици жареа и палеа на македонската музичка сцена, па се повлекоа – погледнете како денес изгледаат

Годините не им можат ништо и двете изгледаат прекрасно.

Реклама

Лидија Кочовска и Маја Гроздановска Панчева беа и останаа едни од најубавите пејачки на македонската музичка сцена.

И двете многу млади ја започнаа својата музичка кариера и беа едни од најуспешните и најпопуларните кај нас.

ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

Препознатливи се по русата коса.

Маркетинг

Не сакаат многу да експериментираат со физичкиот изглед и до денес и двете воопшто се немаат променето.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

Нивните песни ги знаеја сите и се пееја во една вечер.

„Ти си тој“, „Мачка со 9 животи“, „Заборави на сѐ“ се песните кои и денес се паметат и пејат.

ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

Иако беа во екот на популарноста и двете одлучија да се повлечат од естрадниот живот.

По долгата пауза, на среќа на нивните фанови, Лидија и Маја започнаа повторно да настапуваат и тоа заедно.

ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

И двете се вработени во хорот на МОБ, но одлучија да се вратат и на живите свирки.

Оние кои присуствувале на нивните настапи со сигурност ќе ви кажат дека забавата е загарантирана.

Денес и двете изгледаат како времето да запрело за нив, а доказ за тоа се следниве фотографии:

ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

ФОТО: Инстаграм / Лидија Кочовска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button