Овен, Стрелец и Јарец – еве зошто овие три хороскопски знаци се родени победници

Откријте кој хороскопски знак е вистински казанова во љубовта, а кој и покрај својот арогантен и строг карактер секогаш завршува како победник.

Овен

Овенот доследно ги исполнува ветувањата, но истото го очекува и од останатите. Најмногу го нервираат лаги, озборувања и предавство. Според астролошките предвидувања родените во овој хороскопски знак би биле одлични хирурзи, градежни инженери, војници, офицери, актери или генијални комичари како што некогаш бил Чарли Чаплин.

Исто така Овенот е и љубовник како познатиот Казанова или одличен политичар кој ќе успее во секоја своја замисла.

Стрелец

Стрелците се препознатливи по нивниот млад дух, надворешната убавина, атлетската градба, но и постојаната насмевка на лицето, желбата за патување и добра храна. Тој  е  понекогаш се претвора во нескротлив бунтовник, кој ги почитуваа традициите, но сепак го следи својот пат. Сепак, соработката со Стрелецот не е баш лесна, бидејќи понекогаш знае да биде многу арогантен и строг.

Јарец

Јарецот своите успеси ги должи на својата дисциплина, работа и стратегија, нешта кои ги користи при секоја работа. Тој е знак кој не се плаши од стресот или загубата на работното место, бидејќи знае дека тоа е местото кое природно му припаѓа. Неговиот авторитет е нешто со кое се раѓа и кое останува засекогаш главна црта во неговиот карактер.

Facebook Comments
(Visited 4.575 times, 1 visits today)