Ова се најдобрите хотели во Скопје за вас и вашето милениче – ќе се ВООДУШЕВИТЕ, посебно од последниот на овој список!

Барате сместување за вас и за вашиот домашен миленик во главниот град на Македонија? Еве неколку идеи за кои сме сигурни дека ќе бидете задоволни.

Хотелите и апартманите ги избравме од сервисот Букинг, и тоа според најдобрите оценки од оние што ги посетиле.

Па да тргнеме по ред, еве кои се најдобрите, но и кој од овие хотели најмногу ни се допаѓа нам.

Мериот

Во хотелот Мериот кој се наоѓа во центарот на Скопје со својата врвна услуга ќе ве разгалат, пишуваат од Букинг. Тој се наоѓа на самиот плоштад Македонија и на 200 метри од Камениот мост, а во објектот има спа центар со внатрешен базен, када за хидромасажа, масажа и парна соба.

Фото: Хотел Мериот

Во хотелот е дозволено за домашни миленици, па посетителите кои патуваат заедно со нив можат многу лесно да се прошетаат до најпознатите знаменитости, а притоа да уживаат во врвен луксуз кој се наоѓа во самиот центар на македонската метропола. Сите соби имаат клима, ТВ и сеф, а секое утро се послужува бифе појадок. Во хотелскиот ресторан може да уживате во медитеранската е европската кујна, а како изгледа погледнете во продолжение.

Фото: Хотел Мериот
Фото: Хотел Мериот
Фото: Хотел Мериот
Фото: Хотел Мериот
Фото: Хотел Мериот
Фото: Хотел Мериот
Фото: Хотел Мериот
Фото: Хотел Мериот
Фото: Хотел Мериот

Навона 58

Објектот Навона 58 се наоѓа на самиот плоштад Македонија, од спротивната страна на Мериот, на 200 метри од Камениот мост.

Навона 58

Сите соби имаат чајна кујна и поглед на главниот плоштад, а претставива одличен избор и за вашиот миленик.

Навона 58
Навона 58
Навона 58

Парк хотел & спа

За овој хотел нема да пишеме наш коментар, туку еден што случајно го најдовме на познатиот сервис за хотели.

Парк хотел & спа

Еве што им се допаѓа најмногу на гостите:

„Му се заблагодарувам на прекрасниот персонал што нашиот престој повторно го направија незаборавен. Сите пофалби за чистота, за самиот изглед на хотелот, за средените сони, како и за тоа што беа учтиви и секогаш ни излегуваа во пресрет за сите наши потреби. Посебно сакаме да го пофалиме спа центарот како и локацијата на хотелот од каде преку прекрасна прошетка покрај реката можете да дојдете до самиот центар на градот. Исто така и појадокот беше одличен, одлична шведска маса и вкусна храна. Персоналот во ресторанот како и во кафе барот се многу професионални, љубезни и внимателни кон гостите, па затоа се гледаме при секоја наша посета на Скопје, пишува еден од нивните гости.

Парк хотел & спа
Парк хотел & спа
Парк хотел & спа
Парк хотел & спа
Парк хотел & спа
Парк хотел & спа
Парк хотел & спа

Хотел Арка

Хотелот Арка е еден од најдобрите според изборот на најпознатиот светски сервис за резервирање хотели. Се наоѓа во склоп на Старата скопска чаршија, а има модерни соби, хотелски бар со тераса на самиот покрив од каде се пружа прекрасен панорамски поглед. Гостите можат бесплатно да ги користат сауната и фитнес центарот, а на рецепција може да се организира и обиколка на градот со водич или да се резервираат билети за театри и балет.

Фото: Хотел Арка
Хотел Арка
Хотел Арка
Хотел Арка
Хотел Арка
Хотел Арка
Хотел Арка
Хотел Арка

Во продолжение погледнете и неколку луксузно опремени апартмани во центарот на Скопје и една вила што ќе ве остави без здив.

Луксури Скопје Апартментс

Апартмани Луксури Скопје
Апартмани Луксури Скопје
Апартмани Луксури Скопје

Луксури Скопје Апартментс Премиум

Апартмани Луксури Скопје Премиум
Апартмани Луксури Скопје Премиум
Апартмани Луксури Скопје Премиум

Апартмани Дали

Апартманите Дали кои се наоѓаат во центарот на Скопје важат за омилено место за паровите што го посетуваат нашиот град. Куќата е полна со уметност и секое катче има скриено парче уметност. Локацијата и искуството се неверојатни, а тоа може да се види и од нивните фотографии.

Објектот се наоѓа на само 50 метри од Меморијалната куќа Мајка Тереза, а преставува одлично место и за милениците.

Фото: Дали Апартмани
Фото: Дали Апартмани
Фото: Дали Апартмани
Фото: Дали Апартмани
Фото: Дали Апартмани
Фото: Дали Апартмани
Фото: Дали Апартмани
Фото: Дали Апартмани

Вила Лумиере

Вилата Лумиере се наоѓа во Скопје, на 8 километри од Каменито мост и плоштадот Македонија.

Вила Лумиере

Објектот нуди можност да изнајмите велосипед, има сезонски надворешен базен и сместување со кади за хидромасажа. Сите климатизирани единици се со поглед на базен и вклучуваат поплочени подови, сопствен тоалет, ТВ, опремена кујна и терса, а дозволено е и за домашни миленичиња.

Вила Лумиере

Гостите можат да се опуштат во спа и велнес центарот со сауна и када за хидромасажа.

Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
Вила Лумиере
(Visited 36 times, 1 visits today)