Ова се најгрдите чизми на светот, а ги носат и многу Македонки

Нивното име „Ugg“ всушност е кратенка од „Ugly“

Но и покрај тоа што важат за еден од најгрдите модели, посебно во очите на посилниот пол, тие воедно се и едни од најудобните чизми за носење и веќе со децении важат за еден од најбараните модели.

Оригиналните „уг- чизми“ се направени од овча кожа и се со постава од крзно, а и нивните копии изгледаат слично.

Всушност и нивната главна поента е во тоа што се крајно комфорни и топли за носење, па затоа и многу дами ги обожаваат.

Тие се популарни во целиот свет, а веќе со години наназад важат и за еден од омилените модели и на улиците низ нашите градови.

Ги носат и познатите дами, како што е на пример Џенифер Лопез, а како тие го прават тоа, погледнете во продолжение.

Facebook Comments
(Visited 2.049 times, 1 visits today)