Реклама
Вирално

Ова се двете млади девојки што загинаа во Црна Гора – другарчињата со тажни зборови се збогуваат од нив

Морбидни детали од страшната сообраќајна несреќа

Реклама

Страшна сообраќајна несреќа што го потресе целиот регион

Нејла Деди (18) од Рожај и Барбара Божовиќ (20) од Бар загинаа во страшна сообраќајна несреќа в0 Црна Гора.

Овие млади девојки загинаа откако во нивниот „сеат“ налета М.Д со своето ауди. Тој од пребрзото возење изгубил контрола над автомобилот и ја предизвика тешката сообраќајна несреќа во која што животот го изгубија три млади лица, а две лица се тешко повредени.

Маркетинг

Несреќата се случи на 18.02., половина час по полноќ, а на лице место загина и младиот шофер на „аудито“.

Маркетинг
Инстаграм/ Приморски.ме

Како што пренесуваат медиумите од силината на ударот на лице место загинала и Нејла која седела на совозачкото место, додека Барбара починала два часа подоцна, во болницата во Бар.

Како што објави „Курир,рс“, повредени се уште две тинејџерки од 19 години и нивната здравствена состојба се уште е критична.

Починатите девојки наводно се враќале од дружба со нивни другарки.

Фејсбук

На социјалните мрежи сите се збогуваат од овие девојки, за кои сите велат дека биле прекрасни и посебни личности.

Фејсбук

18 годишната Нејла била ученичка во гимназијата во Рожај, а нејзините сокласници со тажни зборови се збогуваат од неа.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button