Ова никој НЕ го очекуваше од неа – се соблече поранешната сопруга на Кајмакоски! И повторно изгледа како милион долари

Можеби ова никој не го очекуваше од неа, но Кристина на овие фотографии изгледа како милион долари

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)

И додека Даниел Кајмакоски учествува во новата сезона на „Твоето лице звучи познато“ и ги воодушевува сите со својот феноменален глас, неговата поранешна сопруга знае како да ги запали социјалните мрежи.

Имено, манекенката Кристина Димитриевска која неодамна заплови и во музичките води, објави неколку фотографии на кои позира во долна облека, а во центарот на вниманието е нејзиното беспрекорно тело.

ADVERTISEMENT

Кристина уште пред да се омажи за Даниел Кајмакоски важеше за една од најубавите манекенки во Македонија.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)

Но откако застана на лудиот камен манекенката ја стави својата кариера во мирување и му се посвети на брачниот живот.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)

Таа наскоро го роди нивниот син, но по три години брачен живот тие решија да се разделат и секој тргна по својот пат.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)

Па така младата манекенка неодамна заплива и во музичките води и снимаше спот со реперот Андреј Миске, а потоа следуваа и неколку провокативни едиторијали од кои можеме да видиме дека нејзиното тело повторно е во топ форма.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)

Кристина своето тело го одржува во форма со редовно вежбање во теретана, па така не ретко објавува и фотографии од тренинзите.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)

Погледнете уште неколку „пикантни“ изданија на кои атрактивната тетовчанка изгледа неодоливо.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска (@kristina.dimitry)
Facebook Comments
(Visited 3.044 times, 1 visits today)
Loading...