Реклама
Наши ѕвезди

Ова не се купува со пари: За македонската пејачка ова е најголем благослов – славеше цело семејство

Тие ѝ се најголемата поддршка во сѐ.

Реклама

Целото семејство на едно место, имаа прекрасна причина за славење.

Ивона Јовановиќ или во јавноста позната како Ивона Јо е пејачката која руши предрасуди.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Ивона ја запознавме преку учеството во мзуичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ и Јутјуб каналот Ивона и Марио, каде објавуваше видеа заедно со нејзиниот најдобар пријател и колега Марио Арангеловски.

Маркетинг

Се откажа од Јутјубот, но не и од пеењето.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Таа е една од најдобрите пејачки од помладата генерација.

Кога Ивона ќе запее сите занемуваат.

Нејзиниот глас е мелем за ушите.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Активна е и на Инстаграм, каде редовно споделува новости за нејзината кариера, но знае да сподели и фотографии од своето семејство.

Една е од ретките кои секогаш јавно зборуваат за промените кои ги прават на својот физички изглед.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Пред неколку години таа направи операција за намалување на желудникот и го реши проблемот со вишокот килограми.

Многупати јавно кажала дека оттогаш започнал нејзиниот втор живот.

Најголема поддршка во сѐ што прави е нејзиното семејство.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Честопати тоа го потенцирала преку нејзините објави на социјалните мрежи.

Таа на Инстаграм сподели фотографии од нејзиното семејство, направени на 21 роденден на нејзиниот брат.

Тие се нејзиното најголемо богатство, а нивната среќа за неа е најважна.

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

ФОТО: Инстаграм / Ивона Јо

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button