Реклама
Наши ѕвезди

Ова млада дама од Струмица се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ – и нејзината мајка е позната пејачка

Неверојатно си личат една на друга...

Реклама

Младата пејачка од Струмица, Сања Димова, полека но сигурно ја гради својата музичка кариера.

Сања се прослави со учеството во „Ѕвездите на Гранд“, каде ги освои сите со својот глас, но и со својата природна убавина.

Таа и покрај тоа што не стигна до финалето, по шоуто продолжи сериозно да работи на својата музичка кариера, а поприлично е позната и на социјалните мрежи каде редовно споделува фотографии.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Сања Димова

Нејзина најголема поддршка се нејзините родители, Биљана и Борис Димови, познат музички пар од Македонија.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Сања Димова

Тие досега заедно во дует имаат настапено на бројни фестивали и важат за еден од најпознатите музички парови кај нас, а сега и нивната наследничка гордо и самоуверено чекори по нивните стапки.

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Сања во Ѕвездите на Гранд беше во тимот на Светлана Цеца Ражнатовиќ, а по учеството во шоуто интересот за неа се зголеми.

Фото: Инстаграм/ Сања Димова

Таа студира на Факултетот за музички уметности, а како изгледа денес, но и колку си личи на својата мајка Билјана, која исто така често споделува заеднички фотографии, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Билјана Димова

Фото: Инстаграм/ Билјана Димова

Фото: Инстаграм/ Билјана Димова

Фото: Инстаграм/ Билјана Димова

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button