Реклама
Новости

Ова е сопругата на Џенан од која тој по 25 години брак се разведува – со години ја криеше од јавноста (фото)

Еве како изгледа Самира, жената со која пејачот Џенан Лончаревиќ беше 25 години во брак

Реклама

Развод по 25 години брак

Пејачот Џенан Лончаревиќ се разведува од својата сопруга по 25 години брак, пишува српскиот Телеграф.

Како што пренесуваат медиумите, Џенан својата сопруга ја запознал уште пред да стане славен, а на вечна љубов се заколнал во 2006 година.

Маркетинг

Но очигледно нешто тргнало наопаку, па пејачот деновиве реши да поднесе документи за развод, а како што објавија медиумите, тој наводно од својата сопруга побарал да ја забрзаат постапката.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Џенан Лончаревиќ

Инаку, Самира, поранешната сопруга на пејачот, отсекогаш многу ретко се експонирала во јавноста.

Фото: Инстаграм/ Џенан Лончаревиќ

Тие од овој брак имаат две деца, а Џенан секогаш избегнувал да зборува за сопругата и семејството во јавноста.

Фото: Инстаграм/ Џенан Лончаревиќ

Единствено што е познато е дека познатиот пејач ја запознал идната сопруга пред да стане славен, во 2006 година.

Фото: Инстаграм/ Џенан Лончаревиќ

На прашањето зошто никогаш не зборува за својот приватен живот, Џенан во една пригода за медиумите изјави:

„Затоа што е приватен, луѓето ги интересира мојата музика и тоа така треба и да остане“, изјави тогаш тој.

Како изгледа неговата сопруга, погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Самира Лончаревиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button