Реклама
Наши ѕвезди

Ова е сопругата на Трајче Мајка од „Мерак меана“ – по професија е докторка, неговите колеги ја обожаваат

Таа им е омилена докторка на многу негови колешки и колеги

Реклама

Не крие дека ја обожава својата сопруга

Познатиот музичар Трајче Толевски кон на пошироката јавност и е познат и по емисијата „Мерак меана“ веќе долги години е во среќен брак.

Трајче често истакнува дека е горд на нивниот брак, а тоа може да се заклучи и од бројните заеднички објави со сопругата Вики.

Маркетинг

Трајче кој меѓу колегите е познат и по прекарот Мајка, во јавноста најмногу се прослави со популарната музичка емисијата „Мерак меана“ на која тој и е заштитен знак, а која важи за една од најгледаните емисии на нашите телевизии.

Маркетинг
Фејсбук/ Трајче Толевски

Но и покрај тоа што е често во медиумите, Трајче својата кариера никогаш не ја градел со скандали, а главна поддршка му е сопругата.

Тие веќе долги години се во среќен брак, а деновиве беа заедно на еден настан, па ако судиме според нивните насмевки и начинот на кој се однесуваат еден кон друг можеме да кажеме дека се уште имаат складен и хармоничен брак како и на почетокот од нивната љубов.

Фејсбук/ Трајче Толевски

Станува збор за манифестацијата „Златна бубамара“, а како Трајче и Вики изгледаа во ова издание, погледнете во продолжение…

Фејсбук/ Трајче Толевски

Трајче за оваа пригода беше облечен во кожна јакна, а Вики со интересна висока пунџа, па и двајцата блескаа еден покрај друг.

А колку Трајче ја обожава својата сакана сопруга која по професија е докторка, можеме да видиме и од следнава порака што музичарот ја има напишано за еден нејзин роденден, во времето на короната.

Фејсбук/ Трајче Толевски

Денешниот ден е посветен на роденденот на медицинското лице др. Вики Толевска. Во време на Корона нејзиниот ден ќе го прославиме во убави времиња со коа кој сака да и честита нека нарача достава за дома не помалку од 3000 денари од Камин Кама, а парите кога ќе ги соберам, кога ќе имаме и ги врачам… лошо време е“, се пошегува тогаш Трајче на сметка на своите пријатели и неговиот познат ресторан, па додаде.

Фејсбук/ Трајче Толевски

„Среќен роденден верен чувару. Од мене поклон 1000 маски и 10 л 70% алкохол“, напиша тогаш во шега Трајче.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button