Реклама
Наши ѕвезди

Ова е родената сестра на една од нашите НАЈУБАВИ ВОДИТЕЛКИ – и двете блескаат кога се заедно!

Оваа убава млада дама е сестра на познатата водителка Елена Стојановска-Јанковска

Реклама

Водителката Елена Стојановска-Јанковска е во среќен брак со својот сопруг Огнен Јанковски со кого ја има ќерката Илина.

Како што самата има истакнато во различни пригоди, станува збор за љубов на прв поглед во која и двајцата пронашле среќа и мир. Тоа може да се забележи и од фотографиите што одвреме-навреме убавата водителка знае да ги сподели, а на кои таа е со својот партнер и кои секогаш зрачат со романтика. И тие секогаш привлекуваат внимание, посебно што станува збор за една од нашите најубави водителки која во една пригода за Гламур магазин отворено зборуваше за бракот, но и за предизвиците со кои се соочува како родител.

„Многу сум им благодарна на моите родители за се, од грижата до тоа дека вложија максимум да ни овозможат на мене и сестра ми топол дом, образование и можност да бидеме денес здрави личности“, ќе истакне Елена тогаш, споменувајќи ја својата сестра Катерина.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Имено, малкумина знаат дека Елена има родена сестра која се вика Катерина и за чина убавина исто така е сувишно да се зборува.

Маркетинг

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Таа иако не се занимава со јавна работа, со својата појава плени каде и да се појави, исто како и нејзината сестра.

А Елена овој пат имаше посебна причина да објави заеднички фотографии со неа која ги воодушеви и нејзините следбеници.

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Имено, на Катарина и беше роденден, па Елена објави колаж од нивни заеднички моменти на кој напиша:

„Ти си најхраброто суштество мое, биди ми здрава и најсреќна, те сакам и среќен роденден“, напише Елена.

Како сето тоа изгледаше, погледнете во продолжение:

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Фото: Инстаграм/ Елена Стојановска-Јанковска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button