Реклама
Наши ѕвезди

Ова беше посебен ден за Сузана и нејзините наследнички – пристигнуваат честитки од сите страни (фото)

Нејзините ќерки пораснаа во вистински дами, а ова беше ГОЛЕМ ДЕН за цело семејство

Реклама

Ќерките на Сузана Турунџиева се убавици на мама

Познатата пејачка и писателка, Сузана Турунџиева, која моментално е и познато ТВ лице, пријатно ги изненади своите фанови.

Имено, како што може да се види од нејзиниот профил на социјалните мрежи, на постарата ќерка денес и е роденден, па гордата мама објави неколку фотографии од наследничката и ги израдува сите.

Маркетинг

И ако можеме да судиме по фотографиите, нејзината 24 годишна ќерка Лора ја има наследено убавината од неа.

Маркетинг
Инстаграм/ Сузана Турунџиева

Таа е една прекрасна млада дама, но и сопруга и мајка на малиот Јаков, внучето со кое Сузана ужива да го минува времето.

Инстаграм/ Сузана Турунџиева

Ќерката на Сузана често добива комплименти на сметка на својот изглед, а сите се согласни дека потсетува на својата мајка.

Инстаграм/ Сузана Турунџиева

И таа како и нејзината мајка, има светла коса, а ги има наследено и цртите на лицето од својата позната мама.

Инстаграм/ Сузана Турунџиева

Посакувам да можам да ја почувствувам среќата од оној ден, кога пред 24 години ја родив и кога за првпат го доживеав светот со други бои, прекрасни мириси и најубави звуци…. Денес, највисоката во нашето племе слави роденден, Лора, имај најсреќен роденден и само небото нека ти биде граница“, напиша гордо Сузана под фотографиите на кои е со славеничката, но и со нејзината помала ќеркичка Матеа која во јануари наполни 15 години.

Инстаграм/ Сузана Турунџиева

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button