Оваа фотографија е хит на социјалните мрежи – еве како изгледаат наследничките на Силвестер Сталоне, ќе се изненадите!

„Замислете татко ви да е Рамбо и Роки во исто време?!“ се пошегуваа фановите на познатиот актер.

Фото: Инстаграм/ Силвестер Сталоне

Само една од трите ќерки на Силвестер Сталоне (75) тргна по неговите стапки и заплови во актерските води.

Силвестер Сталоне на својот Инстаграм објави фотографија на која позира со своите ќерки, Систина (23), Софија (24) и Скарлет (19).

Најстарата сестра, Софија, се занимава со комуникации, а најмладата, Скарлет, со атлетика, додека Систина е онаа што тргна по стапките на нивниот татко.

Фото: Инстаграм/ Силвестер Сталоне

„Јас сум многу среќен човек кој има толку прекрасни деца полни со љубов која што ми донесе толку радости. Сега би сакал да престанат да растат толку високо!“ се пошегува актерот во описот на фотографијата која што ги воодушеви фановите на познатиот холивудски актер од целиот свет.

Некои од пријателите се пошегуваа на нивна сметка.

Фото: Инстаграм/ Силвестер Сталоне

„Замисли татко ти да е Рамбо и Роки во исто време“, пишува во еден од илјадниците коментари.

Фото: Инстаграм/ Скарлет Сталоне

Холивудскиот актер од 1997 година е во брак со Џенифер (52) со која ги има добиено трите ќерки.

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Сите три негови ќерки привлекуваат внимание со својот изглед, а поприлично се популарни и на социјалните мрежи.

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Тие на своите профили често објавуваат видео записи со својот славен татко, а нивните обожаватели и пријатели често коментираат дека убавината најверојатно ја наследиле од нивната мајка Џенифер која е поранешна манекенка.

Фото: Инстаграм/ Софија Сталоне

Најстарата од нив, Софија, студираше комуникации, а по операцијата на срце му се посвети на здравиот живот.

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Нејзината помлада сестра Систина по примерот на славниот татко се проба во актерството, а најмладата Скарлет се занимава со атлетика.

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Сестрите за разлика од нивниот татко го негуваат својот природен изглед и немаат направено естетски зафати и операции.

Повеќе фотографии погледнете во продолжение…

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Фото: Инстаграм/ Систина Сталоне

Фото: Инстаграм/ Софија Сталоне

Фото: Инстаграм/ Софија Сталоне

Фото: Инстаграм/ Скарлет Сталоне

Фото: Инстаграм/ Скарлет Сталоне

Фото: Инстаграм/ Скарлет Сталоне

Фото: Инстаграм/ Скарлет Сталоне
(Visited 16 times, 1 visits today)