Реклама
Вирално

Оваа фотографија го одбележа РАМАЗАН БАЈРАМ -честит празник на граѓаните од муслиманска вероисповед!

“Ако имаш остави, ако немаш земи”

Реклама

На социјалните мрежи деновиве додека траеше Ифтар кружеше една фотографија која воодушевува. Некој трговец се одлучил за празникот за одлична идеја. Поставил тезга, локацијата е скопската населба  Топанско Поле.

На тезгата како што можете да забележите има различни производи, а на натписот стои:

“Ако имаш остави, ако немаш земи”

Маркетинг

 

Маркетинг

За време на празниците убаво е секој да може достојно да ги помине без разлика на верата и националноста. Овој човек се одлучил да подели со верниците кои немаат и да ги повика сите што имаат да го сторат тоа со своите сограѓани.

Браво!

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button