Реклама
Наши ѕвезди

Оваа убавица е девојката на Стефан Некст Тајм – парот соопшти прекрасна вест

Честитки пристигнуваат од македонскиот пејач.

Реклама

Девојката на Стефан е вистинска убавица.

Мартин и Стефан Филиповки се дел од дуото Некст Тајм.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

На публиката за првпат ѝ се претставија со песната „Фудбалер и кошаркар“ на фестивалот за детски песни Златно славејче.

Маркетинг

Уште како тинејџери започнаа да настапуваат под името Некст Тајм.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

Мартин и Стефан својот приватен живот не сакаат многу да го експонираат во јавност и се тудат колку што можат да го задржат за себе.

Минатата година Мартин заплови во брачните води со својата сакана.

Стефан веќе 3 години е среќно заљубен во Тинеа.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

Парот понекогаш споделува заеднички фотографии од нивните патувања.

Обожаваат да посетуваат нови дестинации.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

По повод 3-годишнината од нивната врска Тинеа сподели нивна романтична фотографија, а во опис напиша:

„Најсреќните 3 години во мојот живот. Те сакам до небото и назад“.

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

ФОТО: Инстаграм / Стефан Филиповски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button