Оваа пејачка ја има НАЈУБАВАТА ќерка, цела естрада се чуди на убавината – коментари летаат од сите страни „Иста како мајка и“

Пејачката за прв пат ја покажа ќерката.

Фолк ѕвездата Јасна Миленковиќ, позната како Јами долго време ја криеше својата ќерка од јавноста Леа (19) до неодамна кога јавно проговори за неа.

А сега направи еден чекор повеќе па таа заедно со својата ќерка позираше за едно познато списание.

Каква мајка, таква ќерка, напишала пејачаката во описот на заедничката фоографија која доби неколку илјади лајкови, но и коментари дека Леа е вистинска убавица како и својата мајка.

Инаку Леа неодамно се запишала на Меѓународна дипломатија и безбедност, а нејзината мајка е горда што одбрала да учи, наместо естрада.

– Таа не е воодушевена кога ќе види што јас минувам низ естрадата.

Оваа работа не е ни малку лесна, морате да имате неверојатна енергија и сила и силен желудник за ниски удари, објаснила Јами и додала дека на неа и е драго што нејзината ќерка не тргнала по нејзините стапки.

– Таа совршено зборува три јазици и толку сум горда на неа. Првенец на генерација е, и ја пофали и престолонаследникот Караџорџевиќ, изјавила пејачката.

 

Пејачката и во петатта деценија од животот изгледа совршено, коментарите на Инстаграм од нејзините следбеници се воодушевувачки.

 

 

 

Јами во 90-тите години жареше и палеше на српската естрада, таа и во тоа време секогаш била во центарот на вниманието.

На тоа убаво далечно време пејачката се присети со фотографии кои ги објави на социјалните мрежи, нејзините следбеници напишаа пејачката и по толку години е најдобра на естрадата.

Да се присетиме како изгледала Јами во 90-тие години:

 

 

 

 

 

 

(Visited 2.256 times, 1 visits today)